Субота, 2018-10-20, 6:25 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Відділ освіти Полтавської РДА

Меню сайту
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 177
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Березень » 16 » ДОСЯГНЕННЯ ЮНИХ «МАНІВЦІВ» ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ
3:06 PM
ДОСЯГНЕННЯ ЮНИХ «МАНІВЦІВ» ПОЛТАВСЬКОГО РАЙОНУ

На календарі зима, навчальний рік щойно перевалив за середину, а освітяни району вже мають вагомі здобутки у роботі з обдарованими і талановити-ми дітьми. Команда юних науковців достойно виступи-ла на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науко-во-дослідницьких робіт учнів-членів Полтавського тери-торіального відділення Малої академії наук України, який було проведено з 12 по 14 лютого 2016 року на базі Полтавського національного технічного університе-ту ім. Юрія Кондратюка. Конкурс проводився п’ятнад-цятий рік, але був особливо складним. Через ряд об’єк-тивних причин одночасно відбувався і ІІІ етап Всеукра-їнської учнівської олімпіади з базових дисциплін. Перед окремими учасниками конкурсу постала дилема: у яких змаганнях брати участь, якщо у запеклій боротьбі попе-редніх етапів змагань виборов право на участь у насту-пному турі і з однаковою наполегливістю готувався до обох? Кутова Ксенія обрала конкурс МАН, а Асатурова Діана змогла одночасно взяти участь і в ІІІ етапі олімпі-ади з хімії, і у конкурсі-захисті.

Команда Полтавського району складалася з 24 представників 14 навчальних закладів. Наукові роботи юних дослідників відзначалися великою різно-манітністю і актуальністю тематики, широким спектром методів дослідження, різноманітністю наукових джерел. Їхні виступи-захисти були переконливими і аргументо-ваними, відповіді на питання – чіткими і лаконічними. Кожен конкурсант, щоб його виступ звучав ще більш переконливо, підготував цікаву мультимедійну презен-тацію власного наукового дослідження. Суперниками школярів Полтавського району були учні ліцеїв, гімназій, колегіумів, спеціалізованих навчальних закладів міст і райо-нів Полтавської області. З кожним роком зростає конкурен-ція у цьому конкурсі, але й зростає конкурентоспроможність наших обдарованих дітей. П’ять років поспіль юні науковці Полтавського району очолювали рейтинг серед сільських районів області. І хоча цьогорічна команда кількісно значно поступалася перед минулорічними, - прагнення до перемоги було не меншим.
Чим важча боротьба – тим цінніша перемога. За підсумками роботи журі конкурсу команда Полтавського району виборола 14 призових місць, в тому числі: 1 диплом першого ступеня, 4 – другого, 9 – третього. Рейтинг команди склав 20 балів. Сумарна кількість зароблених балів дала можливість нашим учням знову вийти на ПЕРШЕ місце се-ред сільських районів області.

Хотілося б відзначити Хмелевського Дмитра (Терешківська ЗОШ, учитель Йосипенко О. М.), який вибо-ров перше місце і в кінці наступного місяця буде представ-ляти Полтавську область на заключному етапі конкурсу у місті Києві. Порадували своїх наставників і наші випускники, які незважаючи на велику зайнятість підготовкою до майбут-нього незалежного тестування, не залишили дослідницької роботи. Вони займаються «манівськими» дослідженнями не перший рік і вже мають чималий арсенал нагород на цьому поприщі. Кутова Ксенія (Розсошенська гімназія, учитель Семикіна О. В.) та Удовиченко Катерина (Куликівська ЗОШ, учитель Жарко Л. О.) нагороджені дипломами другого ступе-ня, Корба Ліна (Мачухівський НВК, керівник Кішінець О. А., методист РМК) – дипломом третього ступеня. Два роки здо-бувають перемогу у конкурсі-захисті десятикласники Токарь Марина (ІІ м., Головачанський НВК, учитель Великолуг С. В.), Сорока Анастасія (ІІІ м., Розсошенська гімназія, учитель Ма-нохіна І. А.) та Тютюнник Олександр (ІІ м., Супрунівський НВК, учитель Кузнєцова Т. О.) Вперше брали участь у конкур-сі і здобули перемогу Звєздін Віктор (Кіровський НВК, учи-тель Білокінь М. В.), Гринько Владислава (Абазівська ЗОШ, учитель Черевань О. І.), Колеснікова Маргарита (Тахтаулівський НВК, учитель Колеснікова Л. А.), Кіяшко На-талія і Троцко Вдадислава (Розсошенська гімназія, учителі Вигівська В. М., Мілаєвич О. В.), Грачов Максим (Мачухівський НВК, учитель Добриніна Л. В.). Всі вони вибо-роли третє місце. Окремо хочеться назвати ще одного брон-зового призера – восьмикласницю Бричківського НВК Суш-ко Олену (учитель Мельник М. В.). Одним з етапів цього кон-курсу є написання контрольної роботи з базової дисципліни. Оскільки відповідно до Положення у конкурсі беруть участь учні 9-11 класів, то восьмикласники хоч і допускаються до конкурсу, проте виконують контрольні завдання відповідно до програми 9 класу. Тож Оленці було дуже складно: потріб-но було опанувати матеріал на рік вперед. І вона з цим впо-ралася.
Була у команді ще одна восьмикласниця – Асатуро-ва Діана. Її наукове дослідження з соціології вразило членів журі, а виступ був дуже переконливий, висновки аргументо-вані. Саме складнощі з написанням контрольної роботи за-вадили Діані стати призеркою. Але у неї попереду є ще три роки навчання! Сподіваємося, що наступного року дослідни-цький азарт знову приведе юного науковця до участі в конкурсі.

Про кожного з членів команди юних науковців мож-на сказати багато теплих слів. Кожен приклав чимало зусиль, щоб здобути перемогу і гідно представити свій район. Дехто не приховував сліз, коли до перемоги не вистачало одного чи двох балів. Ці бали були втрачені на етапі написання контрольної роботи з базової дис-ципліни. Тож учителям-науковим керівникам є над чим попрацювати.
Залишається побажати юним науковцям: «Так тримати!», а тим, хто буде продовжувати свої досліджен-ня – нових відкриттів і нових перемог!

Методист РМК Білокінь В.В.

Переглядів: 256 | Додав: Профессор | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Copyright MyCorp © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz